Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İngilizce psikoloji lisans bölümünü başarıyla bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi uygulamalı klinik psikoloji alanında yüksek lisansını yaptı. Hâlihazırda ergen ve yetişkin danışanlarla çalışmaktadır. Psikanalitik yönelimli terapi seanslarını yürütmekle birlikte Almanca ve İngilizce dillerinde danışan kabul etmektedir.
2018 yılında Uluslararası Rorschach ve Projektif Yöntemler Derneği (ISR)’nin Montreux’de gerçekleştirdiği psikosomatik konulu yaz seminerlerine katıldı. Ayrıca 2018 yılında İstanbul’da Ulusal Rorschach ve Projektif Testler Kongresi’nde ve 2022 yılında Cenevre’de Uluslararası Rorschach Kongresi’nde yüksek lisans tezini sundu. 2014 yılında Almanya’da Lippstadt şehrinde bulunan Adli Psikiyatri Kliniği’nde (LWL-Zentrum für Forensische Psychiatrie) ve 2013 yılında Gütersloh’da Genel Psikiyatri Kliniği’nde (LWL-Allgemeinpsychiatrische Klinik) staj yaptı.
4 yıldır danışan takip etmektedir ve toplam tahminen 500 saatlik görüşme sayısı gerçekleştirmiştir. İngilizce ve Almanca dillerine ileri düzeyde hâkimdir. İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapiler Formasyonu devam etmektedir ve Yetişkin Psikanaliz Formasyonu başvuru aşamasındadır.

Test Sertifikaları
* Rorschach Testi (Rorschach ve Projektif Testler Derneği)
* Tematik Algı Testi (Rorschach ve Projektif Testler Derneği)
* WISC IV – Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği IV (Türk Psikologlar Derneği)
* Denver II Gelişim Tarama Testi (Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği)
* Çocuklara Uygulanan Objektif Testler Derneği Bender-Gestalt Testi, Gesell Gelişim Testi, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, CAT, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı, Koppitz İnsan Çizim Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Algı Testi (PADEM)