Kariyer ve Eğitim Koçluğu

 

Kariyer koçu, iş yaşamınızda varmak istediğiniz noktaya ulaşmanız için gerekli stratejiyi kurmanıza yardımcı olur, istek ve hedefleriniz doğrultusunda size farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefler, iş hayatında atacağınız ilk adımları destekler.  İş değiştirme konusundaki güvensizlikleriniz varsa, ya da yapmak istedikleriniz konusunda kendinize güvenemiyorsanız, zaman yönetimi probleminiz varsa, bakış açınızı değiştirip geliştiremiyorsanız bir kariyer koçundan destek alabilirisiniz.

Eğitim koçluğu, öğrencilerin kendi potansiyellerini fark etmesini sağlayıp, bu potansiyeli ortaya çıkarmaya destek olan koçluk modelidir. Eğitim koçunun temel amacı öğrencinin gelişmesine yardımcı olmaktır.

Eğitim Koçu aynı zamanda doğru sorularla öğrencilerin kendini sorgulamasına ve bir hedef koymasına yardımcı olur. Ne istiyorum? Ne yapabilirim? Hedeflerim ne? Zayıf ve güçlü yanlarım neler? Nereden başlayacağım? Kendime güvenim ne kadar? Hangi mesleği istiyorum? İşimi severek yapabilecek miyim? Sorumluluklarımı biliyor muyum? Gibi.

Kariyer ve Eğitim Koçluğu alanlarında merkezimizden destek alabiliriniz.