Uzman Psikolog Ayşenur KARAKÜLAH

Uzm. Psk. Ayşenur KARAKÜLAH

Ayşenur Karakülah ilk, orta ve lise eğitimin Ankara’da; lisans eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Aile Danışmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.  WISC-IV (Wechsler Intelligence Scale for Children ) Zeka Testi’nin Türkiye’deki standardizasyon çalışmaları sürecinde uygulamalar yapmıştır. ANOBDER (Ankara Otistik Bireyler Derneği) bünyesinde bir yıl boyunca otizmli bireylerle çalışmalar yürütmüştür. Özel eğitim merkezinde engelli çocuklarla görüşmeler, engelli çocuğu olan ailelerle bireysel görüşmeler yapmakta ve veli eğitim seminerleri vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda, çeşitli belediyelerde çocuklarla ve yetişkinlerle bireysel görüşmeler sürdürmekte ve çocuklara ve ailelere eğitim seminerleri düzenlemektedir.

Ayşenur Karakülah’ın aldığı eğitimler:

Objektif Çocuk Testleri Eğitimi;
1-Bender Gestalt
2-Porteus Labirenti
3-Catell 2A Zekâ Testi (Catell Culture Free intellegence Test)
4-Goodenough Zekâ Testi
5-Ankara Gelişim Envanteri (AGTE)
6-Gessel Testi
7-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
8-Peabody Kelime Anlama Testi
9-Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
10-Benton Görsel Bellek Testi
11-Kent EGY
-MMPI (The Minnesota Multiphasic Personality Inventory) Kişilik Testi eğitimi
-Aile Danışmanlığı

-Karakülah, Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde Bütüncül Psikoterapi eğitimine devam etmektedir

Katıldığı seminer ve kongreler:
IX. ve XI. Psikoloji Öğrencileri Kongreleri, Cinsel Terapi Semineri, Cinsel Yönelimler Semineri, Rüya ve Rüyaya Psikolojik Yaklaşım, Çocuklarda Ödül-Ceza Uygulamaları, Otizm Nedir ve Otizmli Çocuğa Yaklaşım seminerleri katıldığı seminerlerden birkaçıdır.
Aynı zamanda; Çift Terapi Yöntemleri, Kriz ve Krize Müdahale, Aile ve Bireylerle Görüşme Teknikleri almış olduğu dersler arasındadır.
Ayşenur Karagöz çocuk psikolojisi alanında çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir.